- Aktualności
- Informacje
- Galeria
- Nowości w bibliotece
- Warto przeczytać - uczniowie polecają
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Anna Onichimowska: Daleki rejs
- Konkurs
- Joanna Papuzińska: Nasza mama czarodziejka
Rok szkolny 2015/2016
ZRÓB SOBIE SELFIE Z WARSZAWĄ - WYNIKI KONKURSU
W kategorii klas I - III
I miejsce Ignacy Klepka IId
II miejsce Marcin Melak, Maciek Bartkowski kl IIb
III miejsce Maja Kisiel kl IIIa Kalina Modelewska kl IIa
W kategorii klas IV - VI
I miejsce Maja Mikulska VIa
II miejsce Sylwia Wojsławowicz kl VIa
III miejsce Bartosz Bednarski VIa
Zwycięzcom gratulujemy!
OD 100 LAT W WARSZAWIE
Dziś nie wyobrażamy sobie Warszawy bez Saskiej Kępy, Grochowa czy Gocławia, a jeszcze na początku XX wieku mieszkało na Pradze Południe około 5 tys. osób, przeważała niska, wiejska zabudowa i pasły się konie. W kwietniu 2016 roku mija 100. rocznica przyłączenia tych podwarszawskich wsi do miasta. Z tej okazji w bibliotece uczniowie mogą obejrzeć wystawę prezentującą historyczne wizerunki Pragi Południe.
WYBIERZ STRONĘ
Wybierz stronę to projekt promujący czytanie książek, którego autorką jest Katarzyna Burzyńska. Wspólnie ze znanymi aktorami odwiedza szkoły, aby czytać uczniom ich ulubione bajki. Projekt ma porwać do samodzielnego czytania, rozbudzić wyobraźnię i przenieść w tajemniczy świat bajek. W poniedziałek 21 marca odwiedziły naszą szkołę i czytały dzieciom Katarzyna Burzyńska, Monika Mrozowska, Anna Iberszer i Aneta Todorczuk- Perchuć.
185. ROCZNICA BITWY POD OLSZYNKĄ GROCHOWSKĄ
W sobotę 27 lutego grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w pokazie rekonstrukcji bitwy pod Olszynką Grochowską. Była to piękna lekcja historii dla wszystkich.
SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ SZCZEPAŃSKĄ - po raz drugi
24 lutego po raz kolejny gościem biblioteki była pani Agnieszka Szczepańska, autorka książek dla dzieci. Miłośnicy przygód Patki i Pepe mogli usłyszeć o najnowszych przygodach swoich ulubionych bohaterów i literackich planach autorki.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ SZCZEPAŃSKĄ
W piątek uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Agnieszką Szczepańską - autorką serii książek detektywistycznych dla dzieci. Spotkanie z autorem to duża frajda dla dziecka, można zobaczyć prawdziwego pisarza „na własne oczy”, zdobyć jego autograf i zadać pytanie, jak to jest być pisarzem?
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ROK LASU BIELAŃSKIEGO
Z okazji obchodów Roku Lasu Bielańskiego Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zorganizowało 7 listopada na terenie rezerwatu grę terenową, w której wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły. Udział w przedsięwzięciu związany jest ze zdobywaniem przez naszą szkołę certyfikatu Varsavianistycznej szkoły. Uczestnicy gry otrzymali mapę z trasą do pokonania i zadania do wykonania. Mogli również zbierać punkty na odznakę Tropiciel przyrody. Trasa była bardzo trudna, a pogoda dla prawdziwych twardzieli. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania.
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
W pierwszych dniach listopada nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach programu MEN Książki naszych marzeń. Program „Książki naszych marzeń” realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016 i ma umożliwić zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Zgodnie z założeniami programu książki powinny być wybierane przez uczniów, czyli mają to być lektury, którymi są autentycznie zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata.
W przygotowanie listy książek, które kupimy z uzyskanej dotacji włączył się samorząd uczniowski. Do 13 listopada każda klasa przygotuje propozycje tytułów, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece. W oparciu o uczniowskie pozycje zostanie przygotowana ostateczna lista książek, które wzbogacą naszą bibliotekę.
SPÓR O ODBUDOWĘ – WYSTAWA W MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ
Jak się wymyśla i projektuje miasto? Kim jest urbanista? Czy architekturę można czytać? Jak wyglądała dawna Warszawa? Jak się zmieniała i dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w sobotnim spotkaniu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
ZRÓB SOBIE SELFIE Z WARSZAWĄ
W 2016 roku przypada 100-lecie przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Kamionka do Warszawy. Pragniemy uczcić tę ważną rocznicę i organizujemy konkurs fotograficzny pt. „Zrób sobie selfie z Warszawą” . Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy uczniów oraz rodziców. Zróbcie zdjęcia ciekawych zakątków, pokażcie piękno swojego miasta. Liczy się pomysł i kreatywność.
Do 15 stycznia 2016r. czekamy w bibliotece szkolnej na zgłoszenia prac fotograficznych do konkursu.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs jest związany z obchodzoną setną rocznicą przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Kamionka do Warszawy.
2. Cel konkursu:
- odkrywanie historii prawobrzeżnej Warszawy (Grochów, Saska Kępa, Kamionek)
- utrwalanie piękna krajobrazu miejskiego
- odkrywanie i dokumentowanie wyjątkowych zakątków
- rozwijanie zainteresowań, pasji i wrażliwości artystycznej.3. Konkurs adresowany jest do rodziców i uczniów.
4. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:
a. uczniowie klas I – III z rodzicami
b. uczniowie klas IV – VI5. Zdjęcia w formacie 15x 21cm (kolorowe lub czarno-białe) należy składać do 15 stycznia 2016r. w bibliotece.
6. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace. Zdjęcia należy opisać podając:
- temat i miejsce, w którym została wykonana fotografia
- imię, nazwisko oraz klasę autora.7. Dostarczone prace zostaną ocenione przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, bibliotekarza oraz nauczyciela historii.
FESTIWAL KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "CZYTAJMY"
W sobotę 26 września grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY - imprezę promującą czytelnictwo i dobrą książkę. Festiwal odbywał się w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ – malowanie panoramicznego pejzażu do treści czytanej bajki, wzięły udział w spotkaniu z Szymonem Hołownią, który czytał afrykańskie bajki w języku nyanja, poznały podstawowe zwroty w tym języku i uzyskały certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Jednak najważniejszą rzeczą dla uczestników naszej eskapady była możliwość poznania najnowszej i najciekawszej pod względem edytorskim oferty wydawniczej skierowanej do najmłodszych odbiorców.