- Aktualności
- Informacje
- Galeria
- Nowości w bibliotece
- Warto przeczytać - uczniowie polecają
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Anna Onichimowska: Daleki rejs
- Konkurs
- Joanna Papuzińska: Nasza mama czarodziejka
Pamiętajcie, warto czytać!
Uczniowie klasy 2c zachęcają do czytania. Pamiętajcie, warto czytać, również w czasie wakacji!
Cukierku, Ty łobuzie!
XVIII DZIELNICOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 30 marca w bibliotece odbył się II etap - szkolny XVIII DZIELNICOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO dla uczniów z klas III dzielnicy Praga - Południe.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów:
klasa 3a Antonii Pruszewski, Aleksander Dańczak
klasa 3b Adam Grad, Aleksander Kowsz, Hanna Jurgielewicz, Aleksander Obuchowicz
klasa 3c Nadia Lato, Jakub Kunikowski, Jan Kapturowski
Do kolejnego etapu zostali wybrani najlepsi uczniowie:
Hanna Jurgielewicz Jakub Kunikowski Nadia Lato
Trzeci etap konkursu - dzielnicowy odbędzie się 11 maja w SP 312 w Warszawie.
Wszystkie kolory świata
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF - akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W ramach projektu każdy uczeń może uszyć charytatywną szmacianą lalkę, którą ubierze i przyozdobi w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrał. Lalki szyjemy według szablonu (szablon do odebrania w bibliotece), reszta zależy już od Waszej kreatywności i pomysłowości. Na prace czekamy do końca lutego.
W marcu na stronie internetowej szkoły oraz na naszym facebooku zostaną zaprezentowane wszystkie lalki. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę.
Zachęcamy również do włączenia w działania rodziców, dziadków i wszystkich chętnych, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.
Od glinianej tabliczki do audiobooka czyli krótka historia książki
Kiedy powstała pierwsza książka i jak wyglądała? Jaką rolę odegrał papirus w historii naszej cywilizacji i kim był Johannes Gutenberg? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania zapraszamy do udziału w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Od glinianej tabliczki do audiobooka czyli krótka historia książki”.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas V – VI.
Jak napisać książkę?
O tym, że Martyna pisze książki dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku szkolnym. Martyna napisała wtedy książkę pt.: "Wyprawa zwierzątek". Kolejna książka autorstwa Martyny powstała niedawno i opowiada o życiu pszczół.
Przeczytajcie i obejrzyjcie książkę z pięknym i mądrym przesłaniem napisaną przez Martynę z klasy IIb, a jeśli ktoś z Was chciałby również podzielić się z nami swoimi literackimi pomysłami zapraszamy do biblioteki.
Mała książka - wielki człowiek
"Mała książka – wielki człowiek" to ogólnopolski projekt, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W ramach kampanii każdy pierwszoklasista otrzymuje wyprawkę czytelniczą. W skład wyprawki wchodzi:
„Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” broszura dla rodziców podpowiadająca jak wspierać dziecko w nauce czytania
Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.
Pamiętajmy, czytanie to nie tylko wielka przyjemność, ale również zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów i rozwijanie wrażliwości.
Na zdjęciach nasi pierwszoklasiści ze swoimi czytelniczymi wyprawkami.
BOOKCROSSING CO TO TAKIEGO?
To niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane i stają się ogólnodostępne.
W szkolnej bibliotece mamy bookcrossingowe półki, na których można zostawić przeczytane książki i umożliwić innym przeczytanie ich. UWOLNIJ KSIĄŻKI, DZIEL SIĘ Z INNYMI!
Asiunia
Asiunia , to mała Joanna Papuzińska autorka książki, która opisuje ostatnie półtora roku wojny widziane oczyma dziecka. Autorka subtelnie wskazuje, że wojna to zniszczenia, głód , zimno, choroby, rozdzielenie z rodziną, ale również wspólne zabawy, teatr i dobrzy ludzie, którzy pomagają przetrwać te trudne lata.
Zapraszamy do wysłuchania historii Asiuni.