• INNOWACYJNA LEKCJA HISTORII

W poniedziałek 27 listopada odbyła się innowacyjna lekcja historii. Uczniowie kl. 7 i 8 uczestniczyli w pokazie 2 filmów historycznych w technologii VR  Kartka z Powstania Warszawskiego i  Bitwa warszawska. Seansowi towarzyszyła wielkoformatowa wystawa.

nauczyciel historii

W. Spiechowicz

• WYSTAWA JESIENNYCH KONKURSÓW GALERII SCEK

Prace naszych uczennic zakwalifikowały się do udziału w wystawie jesiennych konkursów GALERII SCEK :)

• Konkurs ,,Warszawa z lotu ptaka " - praca Ewy Jastrzębskiej z kl. 7d
          • Konkurs ,,Muzyczne wspomnienie lata"  - praca Barbary Bemowskiej z kl. 5a

Wystawa rozpocznie się 7grudnia w GALERII SCEK

Serdecznie gratulujemy:)

• BUDKI LĘGOWE DLA JERZYKÓW

Jesteśmy jedną z 13. publicznych placówek oświatowych, edukacyjnych oraz instytucji użyteczności publicznej w Warszawie, na elewacji których zamontowano budki lęgowe dla jerzyków. Jest to realizacja ogólnomiejskiego projektu.

Szkoła, przy wkładzie Urzędu Dzielnicy Praga Południe, opieką otacza już koty wolnożyjące, jeże i wrony. Był czas, że na patio, przy sadzawce, zadomowiły się kaczki, które nie niepokojone przez uczniów, doczekały się potomstwa. Staramy się dbać o dobrostan "naszych" zwierząt dokarmiając je i dbając o nie.

Przyłączając się do projektu miasta, mamy nadzieję, że w przeciągu 3 lat, te pożyteczne ptaki - zjadające ogromne ilości owadów, w tym insektów (nawet do 20 tys. dziennie - komarów, meszek, much, kleszczy, pająków) - zadomowią się u nas.

Cieszymy się, że choć w małym stopniu uda nam się odbudować populację jerzyków i obserwować ich rozwój.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

17 listopada zakończyliśmy zbiórkę maskotek i pomocy szkolnych dla dzieci z warszawskich oddziałów szpitalnych. Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły za przyłączenie się do akcji. Dzięki Waszemu zaangażowaniu już 25 listopada zebrane rzeczy trafią do chorych dzieci.

• KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "ZAKAZANE PIOSENKI"

20 listopada uczestniczyliśmy w konkursie pieśni patriotycznej "Zakazane piosenki", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej "Gustaw i Harnaś".

Nasi przedstawiciele: Hanna Jurgielewicz, Hanna Zakościelna i Franciszek Mielcarz pięknie zaprezentowali utwory nawiązujące do tematyki patriotycznej.

Jury doceniło talent naszych uczniów przyznając Hani Jurgielewicz wyróżnienie a Hani Zakościelnej zaszczytne pierwsze miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy :)

• KARTKI ŚWIĄTECZNE Z FUNDACJI "POMÓŻ I TY"

W tym roku do tradycyjnych już cegiełek Fundacja "Pomóż i TY" dołączyła kartki świąteczne, jako wsparcie dla Zuzi. Karnety wraz z życzeniami są dostępne w pokoju nauczycielskim oraz rozprowadzane przez uczniów.

Zapraszamy do udziału i tradycyjnej pomocy podopiecznym Fundacji :)