• Nowości w bibliotece

"Cud chłopak" autorstwa Raquel Palacio to wyjątkowa opowieść o walce chłopca z przeciwnościami losu. August urodził się ze zniekształconą twarzą. W wieku 10 lat po raz pierwszy idzie do szkoły, gdzie styka się z nietolerancją i ostracyzmem kolegów. Pogoda ducha i wewnętrzna siła sprawiają jednak, że chłopiec pokonuje kolejne trudności i zdobywa uznanie otoczenia. Zachęcamy do przeczytania tej pouczającej i wzruszającej książki.

Rafał ma prawie dziewięć lat. Mieszka w Dzielnicy. Nie chodzi do szkoły, bo w Dzielnicy nie ma szkół dla dzieci w jego wieku. Wszyscy tu ciągle się wprowadzają lub wyprowadzają, więc Rafał nie ma żadnych przyjaciół. Dlatego najczęściej siedzi sam w mieszkaniu. Ale nie jest samotny – ma książki i bibliotekę. Pewnego dnia bibliotekarka wręcza mu powieść „Wehikuł czasu” Herberta George’a Wellsa. Ta lektura odmienia życie chłopca, stając się początkiem wielkiej, niebezpiecznej przygody…Zapraszamy do przeczytania książki Marcina Szczygielskiego "Arka czasu". Jeśli zainteresowała ciebie ta książka - w naszej bibliotece znajdziesz inne tytuły tego autora "Czarny Młyn", "Za niebieskimi drzwiami", "Tuczarnia motyli".

"Drużyna"  to kolejna seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Seria nawiązuje do cyklu powieści „Zwiadowcy. Bohaterami są Skandianie: Hal Mikkelson, Stig Olafson, Thorn i drużyna Czapli. Hal jest synem skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki. W Skandii od dawna zwyczajem jest, że chłopcy zostają podzieleni na grupy i wyruszają na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania. To wyzwanie ma na celu, aby młody mężczyzna stał się wojownikiem, a najsilniejsza drużyna zwyciężyła.

„Czerwona królowa” to powieść fantasy dedykowana młodym czytelnikom. Jest intryga, kłamstwo i wątek romantyczny. W naszej bibliotece również możecie przeczytać drugą część pt. „Szklany miecz”. Zapraszamy do czytania.

„Zwiadowcy” to seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana.  Flanagan stworzył niezwykle wciągającą opowieść, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Autor już od pierwszych stron czaruje czytelnika lekkim piórem oraz wartką akcją. Największym atutem tej lektury jest intryga oraz klimat baśniowego świata. Serdecznie polecamy uczniom klas starszych.

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to szwedzka seria książek dla dzieci napisanych przez Martina Widmarka. Seria opowiada o przygodach Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki. W naszej bibliotece kilkanaście tytułów z tej serii. Zapraszamy do czytania.

Jan Karp RANYBOSKIE, JULEK!

Zabawne perypetie kolejnego chłopca, po Mateuszku Elviry Lindo i Mikołajku Sempe i Goscinnego. Dowcipne, dynamiczne dialogi, wartka akcja, przekomiczne sytuacje sprawią, że książka będzie doskonałą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

POCZET KRÓLÓW POLSKICH

Poczet prezentuje sylwetki polskich władców od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Krótkie notki biograficzne wzbogacone o ciekawostki z życia wprowadzają w świat historii.