Menu

 • Zaproszenie

  Zaproszenie - Obrazek 1

 • "Bądź Pomocny!"

  "Bądź Pomocny!"

  W naszej szkole  uczymy dzieci otwartości, tolerancji i empatii wobec osób pokrzywdzonych.  Temu zadaniu służył realizowany  w klasach  II i III  projekt „ BĄDŹ POMOCNY” - warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o niepełnosprawności.  Głównym celem warsztatów było pokazanie, z jakimi trudnościami borykają  się osoby niewidome, niesłyszące lub poruszające się na wózkach. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z ograniczeniami  wynikającymi z różnego rodzaju niepełnosprawności. Uczestnicząc  w symulowanych sytuacjach dzieci  nauczyły się, jak się  zachować w kontakcie z osobą niepełnosprawną, być przydatnym i skutecznie pomagać.

  Fundacji MANZANA bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty smiley   

  Album Fotograficzny

 • Jasełka

  Jasełka

  W grudniu 2018 r. w kościele pw. Świętego Ojca Pio odbyły się Jasełka przygotowane, jak co roku, przez uczniów naszej szkoły. Tym razem przedstawienie wystawiła klasa VI a i VI b. Scenariusz napisała uczennica klasy VI b Ania Szymańska. Parafianie po raz kolejny mogli obejrzeć sceny z życia Świętej Rodziny i pogłębić swoją wiarę w Syna Bożego. Występy zakończył śpiew kolędy i wielkie brawa, będące wyrazem uznania dla naszych aktorów.

  Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom uczniów, którzy pomagali mi w organizacji Jasełek za ich wkład w przygotowanie strojów i poświęcony czas.

  Niesieni sukcesem młodzi artyści wystawili rówież Jasełka w szkole dla dzieci kl. I - III. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele nagrodzili ich gromkimi brawami.

  Małgorzata Nowak

  nauczyciel religii

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • Sukces naszej uczennicy

  Sukces naszej uczennicy

  Z radością informujemy,  że w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dzieci i młodzieży do lat 16 zorganizowanym przez Fundację Skarbowości im.Jana Pawła II w Bydgoszczy, pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - spośród 983 prac nasza uczennica klasy 8a - Izabela Gaj otrzymała wyróżnienie dodatkowe, wśród 35 innych wyróżnionych prac. 

  Serdecznie gratulujemy!

  Elżbieta Mieczkowska 

 • Świąteczny kiermasz

  Świąteczny kiermasz

  Na początku grudnia 2018 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów klas pierwszych. Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowały piękne ozdoby świąteczne oraz pyszne pierniczki. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży zostały przekazane na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce PROMYCZEK.

  Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyjęli  rolę Świętego Mikołaja i zaangażowali się w naszą akcję.

   

  Uczniowie klas pierwszych

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty

  Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty

  Dziś bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku nasz dom nabrał świątecznej magii. Tradycyjnie ubieramy je tuż przed wigilią i przystrajamy różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki.

   

  W tegorocznej edycji konkursu CHOINECZKA MAŁA wzięło udział 31 choinek. Wszyscy twórcy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami, oryginalnością, pomysłowością, estetyką wykonania, oraz zastosowali różnorodne techniki i ciekawie wykorzystali materiały. Znajdziemy choinki z widelców, łyżeczek, makaronu, spinaczy do bielizny, sznurka, mozolnie przyciętych karteczek, patyczków od lodów, szyszek, zakrętek od butelek i jeszcze inne które ciężko opisać. Niejednokrotnie praca nad choinką połączyła wysiłki trzech pokoleń: obok dzieci i rodziców dołączyli się również dziadkowie. Wszystkim gratulujemy mile spędzonego czasu. 

  W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców:

  I – 6a Staś Dobrzyński z mamą  Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty - Obrazek 1

  II – 1b Julia Kuśmierek z rodzicami Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty - Obrazek 2

  III – 1a Ola Chaberska i Dawid Chaberski 6a Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty - Obrazek 3

   

  Wyróżnienia:         

  1c - Magdalena Żaczek z mamą,  5b Bartłomiej Kryśkiewicz z mamą; 2c Julia Krynicka z mamą;, 6a Marcin Durka z mamą; 1c Ola Grzybowińska z mamą;  2c/0 Marianna Bemowska i Basia Bemowska ,   4f Marcel Bednarski z mamą, 1c Małgorzata Błażejewska z bratem; 2c/0 Gabrysia i Małgosia z mamą; 5b/0 Marcin Melak i Ania Melak;  1bSofie Bouchet; 0 Lila Wujek; 1c Piotruś Pasternak z rodzicami,  1a Emilka Rybińska z mamą, 1a Filip Laskowski z mamą;  1b Maja Więckowska; 1c Natalka Symanowicz z rodzicami; 1b Lena Cichocka,  1a Mateusz Cybulski z mamą, 1b Mateusz Siedlecki

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję

  Renata Skobel

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • Życzenia świąteczne

                                                                                        Życzenia świąteczne - Obrazek 1

  Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku  i spełnienia marzeń życzy

  Dyrekcja Szkoły
   

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie - Obrazek 1

 • Razem na Święta

  Razem na Święta - Obrazek 1

  W związku  ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele i rodzice zaangażowali się w pomoc innym.  Zorganizowano wiele działań na rzecz społeczności lokalnej -  np.:

  - Kiermasz słodyczy na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka nr 2 im Janusza Korczaka   

  - Kiermasz  podsumowujący tegoroczną  akcję „Pola Nadziei” 

  - Warsztaty dla rodziców i dzieci z klas I  z tworzenia ozdób świątecznych, które następnie  trafiły na kiermasz. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek”

  - Koło Wolontariatu przygotowało 350 kartek Świątecznych, które trafią do Domu Spokojnej Starości oraz do Hospicjum Domowego księży Marianów przy ul. Tykocińskiej

 • Informacje dla uczniów klas VIII

  Informacje dla uczniów klas VIII

  Przedstawiamy informacje przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019-20.

 • Recykling - ja klar!

     Gratulujemy uczennicom z klasy VIIIa - Aleksandrze Fus i Izabeli Gaj zwycięstwa w konkursie Instytutu Goethego Recykling Ja Klar! Nagrodą są warsztaty przeprowadzone przez pracowników instytutu.

   

 • Zima w Mieście 2019

  Zima w Mieście 2019

  Przedstawiamy  informacje dotyczące Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2019”:

  • wykaz placówek edukacyjnych realizujących Warszawski Program „Zima w Mieście 2019” w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawa
  • harmonogram zapisów do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2019”
  • zasady postępowania rekrutacyjnego do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście 2019"

   

  Wykaz_szkol_podstawowych.docx

  Harmonogram_zapisow.xlsx

  Zasady_postepowania_rekrutacyjnego.doc

   

  OSiR-oferta_dla_szkol.doc

 • Wyniki Dzielnicowego Konkursu Piosenki

  Wyniki Dzielnicowego Konkursu Piosenki

  26 XI w naszej szkole już kolejny raz odbył się Dzielnicowy Konkurs Piosenki - w tym roku pod hasłem "Biało-Czerwoni maja głos!". Wzięło w nim udział 27 uczestników reprezentujących 12 szkół dzielnicy Praga Południe. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Po długich naradach ustaliło następujący werdykt:

  Kategoria - klasy I - II 

  I miejsce - Amelia Urbańska - SP 246

  II miejsce - Julia Ugorowska - SP 279

  III - Mikołaj Rzepecki - SP 185

  Kategoria - klasy III 

  I miejsce - Milena Zielińska - SP 279

  II miejsce - Filip Lipiński - SP 135

  III miejsce - Natalia Krystman - SP 312

  Publiczność także wybarała  swojego laureata. Została nim Milena Namojlik z SP 246.

  Serdecznie gratulujemy wyróżnionym oraz  wszystkim uczestnikom pięknych, wzruszających prezentacji. Jesteśmy również dumni z doskonałego występu przygotowanego przez uczniów klas: IIIb, IIIa i IIc, który uświetnił całą uroczystość.

   

  Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości  podsumowania konkursów dzielnicowych. Informacje o miejscu i czasie przekażemy w późniejszym terminie.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Sukces naszych uczennic!

  Sukces naszych uczennic!

  21 listopada w Szkole Podstawowej nr 374 przy ulicy Boremlowskiej 6 w Warszawie odbył się Dzielnicowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

  Nasza szkołę reprezentowały dwie uczestniczki: Julia Mroczek z klasy 6B oraz Zuzanna Dobek z klasy 7b. Wykonane przez dziewczynki utwory zyskały najwyższe noty od jury.

  Julia  zdobyła I miejsce w kategorii klas VI-VI a Zuzanna II miejsce w kategorii klas VII-VIII.

  Serdecznie gratulujemy.

   

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Ogłoszenie!

  Ogłoszenie! - Obrazek 1

 • Zaproszenie

  Zaproszenie - Obrazek 1

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” w naszej szkole została  zorganizowała zbiórka nowych zabawek i maskotek, oraz pomocy szkolnych dla dzieci z oddziałów onkologicznych warszawskich szpitali. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności nasza szkoła przekazała do Fundacji „Mam Marzenie” sześć worków misiów, lalek, zabawek, artykułów szkolnych i innych upominków. Dzięki akcji, również uczniowie naszej szkoły przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci przebywających w szpitalach. 

  Wszystkim serdecznie dziękujemy. Magdalena Sałamacha

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • "Jeszcze Polska nie zginęła!"

  "Jeszcze Polska nie zginęła!"

  Ależ biało-czerwono zrobiło się w szkole 9 listopada!

  W tym dniu odbył się zgodnie z naszą tradycją, konkurs śpiewania Hymnu Państwowego przez uczniów klas I. Dzieci zaprezentowały się wspaniale - pięknie śpiewały wykazując się znajomością tekstu oraz  wiedzą historyczną. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodycze, a każdy uczeń biało-czerwoną chorągiewkę. Było wiele emocji i radości!  Bardzo dziękujemy dzieciom i wychowawcom za wzruszającą lekcję patriotyzmu.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • „Nasza Niepodległa”

  „Nasza Niepodległa”

  8 listopada odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Nasza Niepodległa” upamiętniający 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całość wydarzenia poprzedzona była prezentacją multimedialną wykonaną przez ucznia klasy 6d Adama Głusika pt ”Niepodległość”.

  W konkursie wzięło udział 28 uczestników. Usłyszeliśmy zarówno znane wszystkim pieśni patriotyczne, jak również współczesne utwory. Każdy występ opatrzony był wstępem mówiącym o jego pochodzeniu oraz głównym przesłaniu.

  Spośród wszystkich wykonań, Jury w składzie: Panie Dyrektor Ewa Żochowska, Elżbieta Kołodziejczuk i Alicja Lech oraz Pan Waldemar Krukowski i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, wybrało laureatów:

   

  Nagroda GRAND PRIX

  • Justyna Rytel i Julia Mroczek z klasy 6b z utworem „Taki Kraj”

   

  I MIEJSCE:

  • Amelia Pogorzelska z klasy 5f z utworem „Deszcz jesienny deszcz”

  II MIEJSCE:

  • Kornelia Czerwińska z klasy 7a z utworem „Uwierz Polsko”

  III MIEJSCE:

  • Zofia Muda i Joanna Jaroszewicz z klasy 6b z utworem „Myślimy o Polsce”

  WYRÓŻNIENIE:

  • Zespół „TAKIE NIE INNE”: Marika Hejak, Klaudia Krzyżewska, Hanna Świętoniowska z klasy 8a z utworem „Miasto 44”

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  Magdalena Sałamacha

  Zdjęcia z tej uroczystości

 • "Choineczka mała"

  "Choineczka mała"

   Zapraszam do wzięcia udziału klasy 0-8

     W  RODZINNYM  KONKURSIE

  "CHOINECZKA MAŁA"

  Renata Skobel

  Szczegóły konkursu:
  IV_edycja_konkursu_CHOINECZKA_MALA.docx

strona: