E-Dziennik

Bip

Sobota 19.01.2019

liczba odwiedzin: 2719103

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY!

• "Bądź Pomocny!"

W naszej szkole  uczymy dzieci otwartości, tolerancji i empatii wobec osób pokrzywdzonych.  Temu zadaniu służył realizowany  w klasach  II i III  projekt „ BĄDŹ POMOCNY” - warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o niepełnosprawności.  Głównym celem warsztatów było pokazanie, z jakimi trudnościami borykają  się osoby niewidome, niesłyszące lub poruszające się na wózkach. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z ograniczeniami  wynikającymi z różnego rodzaju niepełnosprawności. Uczestnicząc  w symulowanych sytuacjach dzieci  nauczyły się, jak się  zachować w kontakcie z osobą niepełnosprawną, być przydatnym i skutecznie pomagać.

• Jasełka

W grudniu 2018 r. w kościele pw. Świętego Ojca Pio odbyły się Jasełka przygotowane, jak co roku, przez uczniów naszej szkoły. Tym razem przedstawienie wystawiła klasa VI a i VI b. Scenariusz napisała uczennica klasy VI b Ania Szymańska. Parafianie po raz kolejny mogli obejrzeć sceny z życia Świętej Rodziny i pogłębić swoją wiarę w Syna Bożego. Występy zakończył śpiew kolędy i wielkie brawa, będące wyrazem uznania dla naszych aktorów.

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom uczniów, którzy pomagali mi w organizacji Jasełek za ich wkład w przygotowanie strojów i poświęcony czas.

• Sukces naszej uczennicy

Z radością informujemy,  że w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dzieci i młodzieży do lat 16 zorganizowanym przez Fundację Skarbowości im.Jana Pawła II w Bydgoszczy, pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - spośród 983 prac nasza uczennica klasy 8a - Izabela Gaj otrzymała wyróżnienie dodatkowe, wśród 35 innych wyróżnionych prac.

Serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Mieczkowska

• Świąteczny kiermasz

Na początku grudnia 2018 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez uczniów klas pierwszych. Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowały piękne ozdoby świąteczne oraz pyszne pierniczki. Pieniądze zebrane z ich sprzedaży zostały przekazane na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce PROMYCZEK.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyjęli  rolę Świętego Mikołaja i zaangażowali się w naszą akcję.

Uczniowie klas pierwszych

Zapraszamy do albumu fotograficznego

• Konkurs CHOINECZKA MAŁA 2018/2019 – rozstrzygnięty

Dziś bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku nasz dom nabrał świątecznej magii. Tradycyjnie ubieramy je tuż przed wigilią i przystrajamy różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki.

W tegorocznej edycji konkursu CHOINECZKA MAŁA wzięło udział 31 choinek. Wszyscy twórcy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami, oryginalnością, pomysłowością, estetyką wykonania, oraz zastosowali różnorodne techniki i ciekawie wykorzystali materiały. Znajdziemy choinki z widelców, łyżeczek, makaronu, spinaczy do bielizny, sznurka, mozolnie przyciętych karteczek, patyczków od lodów, szyszek, zakrętek od butelek i jeszcze inne które ciężko opisać. Niejednokrotnie praca nad choinką połączyła wysiłki trzech pokoleń: obok dzieci i rodziców dołączyli się również dziadkowie. Wszystkim gratulujemy mile spędzonego czasu.

•                                                                                       Życzenia świąteczne - Obrazek 1

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku  i spełnienia marzeń życzy

• Razem na Święta - Obrazek 1

W związku  ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele i rodzice zaangażowali się w pomoc innym.  Zorganizowano wiele działań na rzecz społeczności lokalnej -  np.:

- Kiermasz słodyczy na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka nr 2 im Janusza Korczaka

- Kiermasz  podsumowujący tegoroczną  akcję „Pola Nadziei”

- Warsztaty dla rodziców i dzieci z klas I  z tworzenia ozdób świątecznych, które następnie  trafiły na kiermasz. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek”