• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PAŃSTWACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

• 14 marca w naszej szkole odbył sie MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PAŃSTWACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów klas VII. Do konkursu przystąpiło 10 dwuosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIId : Natalia Olszewska, Aleksandra Rojek, Sandra Szewczyk i Natalia Wróblewicz. Naszymi gośćmi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za znakomite, samodzielne przygotowanie do konkursu i gratulujemy rozległej wiedzy o państwach niemieckojęzycznych.

• ŚWIĄTECZNE MARZENIA

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim spełnienia marzeń i nowych książek pod choinką.

• ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

• W ramach świątecznych przygotowań uczniowie klasy I b przygotowują ozdobne lampiony.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• WYNIKI PRAWYBORÓW PARLAMENTARNYCH

• W środę 11 października w naszej szkole w ramach edukacji obywatelskiej przeprowadzone zostały prawybory do parlamentu. Prawybory miały za cel upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz zasadach organizacji wyborów.

Do udziału w prawyborach zaprosiliśmy 107 uczniów klas VII-VIII, a ze swojego prawa wyborczego skorzystały 64 osoby czyli 59,81%. Głosy naszych uczniów rozłożyły się w następujący sposób:

nazwa komitetu                                liczba głosów              procent uzyskanych głosów

Bezpartyjni Samorządowcy                            1                                         1,56

Prawo i Sprawiedliwość                                 2                                         3,12

Konfederacja                                             1                                        1,56

Trzecia Droga                                            7                                        10,93

Nowa Lewica                                           10                                        15,62

Koalicja Obywatelska                                43                                        67,18

• GŁOSUJESZ - DECYDUJESZ

• Dlaczego warto brać udział w wyborach? Głosowanie to prawo i  przywilej decydowania o przyszłości swojej i innych, to wyraz patriotyzmu i troski o Polskę, to szansa na zmianę. Udział w wyborach to najprostszy, ale zarazem  fundamentalny przejaw demokracji.

Dnia 11 października w bibliotece szkolnej dla uczniów klas VII i VIII odbędą się prawybory do parlamentu.  Każdy uczeń może przyjść na piątej przerwie do biblioteki, poznać zasady głosowania i oddać swój głos na wybrany przez siebie komitet wyborczy.

Zdecydowaliśmy o organizacji prawyborów, aby kształtować obywatelskie postawy naszych uczniów i przygotować ich do udziału w życiu publicznym ojczyzny.