• :)

• Drodzy Absolwenci!

Szkoła podstawowa to pierwszy poważny krok na drodze ku dorosłości. Tu zdobyliście pierwsze umiejętności, nauczyliście się sięgać po wiedzę, przeżyliście pierwsze przyjaźnie.

Pragniemy wiedzieć, jak potoczyły się Wasze losy. Napiszcie do nas, podzielcie się swoimi doświadczeniami, a my umieścimy Waszą historię w tej zakładce.

Pochwalcie się swoimi sukcesami, aby mogły stać się inspiracją dla Waszych młodszych kolegów – uczniów naszej szkoły.

ADRES MAILOWY SZKOŁY TO: sp185@edu.um.warszawa.pl

Michał Grzesiak

"Jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 185 im. UNICEF. Uczęszczałem do niej w latach 1996-2002. Moją pierwszą wychowawczynią była pani Ewa - Wasza obecna Dyrektor, którą wspominam niezwykle ciepło.

Potem uczyłem się w Gimnazjum nr 28 i Liceum im. A. Mickiewicza. Następnie rozpocząłem  studia na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej.

Obecnie, po krótkiej przygodzie z pracą w przemyśle, wróciłem na swój wydział by rozpocząć studia doktoranckie i badania naukowe w dziedzinie lotnictwa. W międzyczasie, w czasach licealnych rozpocząłem szkolenie szybowcowe i zdobyłem licencję pilota szybowcowego.

Obecnie latam od czasu do czasu w trakcie sezonu szybowcowego (głównie wiosna i lato)

Pozdrawiam obecnych uczniów!smiley"

Marcelina Lech

"Uczęszczałam do szkoły podstawowej numer 185 im. UNICEF w klasach I-III.

Łyżwiarstwo figurowe zaczęłam trenować już w przedszkolu, a swoją karierę rozpoczęłam na Warszawskim Torwarze. Wielokrotnie stawałam na podium Mistrzostw Polski młodzików, juniorów oraz seniorów kilkukrotnie zdobywając złoto. Wygrałam Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w 2009 roku.  W wieku 14 lat przeniosłam się do Torunia, aby trenować jazdę w parach sportowych pod okiem najbardziej utytułowanych Polskich łyżwiarzy - Doroty i Mariusza Siudek.

W ciągu tych dwóch lat zostałam Mistrzynią Polski Seniorów i Juniorów w konkurencji par sportowych oraz reprezentowałam Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Mediolanie. Startowałam także na zawodach juniorskich z cyklu Grand Prix ISU."

Zapraszam do obejrzenia nagrań moich startów w zawodach:

Zapraszam na mój profil na fb gdzie można śledzić moje wyniki na bieżąco :

"Nauka w szkole 185 to był piękny czas. Mam same dobre wspomnienia związane z tą szkołą.
          Ale miało być o mnie...
          Po szkole 185 (wtedy to była szkoła dla klas 1-3) poszedłem, jak większość mojej klasy, do "żółtej" szkoły naprzeciwko. Miałem jednak przerwę, gdyż klasy 5 i 6 spędziłem w Monachium i tam chodziłem do niemieckiej szkoły, ale po 2 latach wróciłem i 7 oraz 8 klasę chodziłem z powrotem do "żółtej".
          Po szkole podstawowej przyszedł czas na liceum. Niestety pierwsze liceum do którego chodziłem(LXXII L.O. im. Jakuba Jasińskiego) nie cieszyło się dobrą renomą, co odczułem niestery na własnej skórze. Na ostatnią, czwartą klasę maturalną zmuszony byłem szkołę zmienić.
          Oczywiście nie byłem bez winy, ale to doświaczenie pozwoliło mi dopiero docenić, z jak wspaniałymi pedagogami miałem do czynienia przez całą szkołę podstawową.

W nowym liceum(XLVII L.O. im. Stanisława Wyspiańskiego) również spotkałem się z ciałem pedagogicznym najwyższej klasy. Maturę zdałem za pierwszym podejściem, ale muszę przyznać, że z języka polskiego to jakimś cudem. Z pozostałych przedmiotów na maturze miałem czwórki.
          Potem poszedłem na studia na Politechnikę Warszawską. Niestety nie dostałem się na upragnioną Matematykę, w związku z tym pierwszy rok przesiedziałem na MELu. Podciągnąłem się i po roku dostałem się na Matematykę.
          Po trzech latach zająłem się zawodowo programowaniem i jakoś tak wyszło, że studia porzuciłem. Od tej pory zajmuję się zawodowo programowaniem aplikacji opartych o technologie typu web do obsługi biznesu, takie jak crm, e-commerce oraz erp. Tak 10 lat prawie już zdobywam kolejne poziomy tego fachu. Robię to co lubię mam na koncie wiele sukcesów. Jestem przekonany, że bez wspaniałego przygotowania, jakie dała mi SP 185 nie byłoby to możliwe.
          Prywatnie ożeniłem się i mam dwoje dzieci, a że mieszkam niedaleko SP185 to i one będą tam uczęszczały."

uczeń z lat 87 - 90