• Rok szkolny 2016/2017

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ ZDZIECHOWSKĄ

Wakacje tuż, tuż, a nam udało się jeszcze spotkać w bibliotece z panią Małgorzatą Zdziechowską - pisarką, dziennikarką, podróżniczką, autorką książki "Zwierzaki podróżniczki Gosi". Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o niezwykłych podróżach, wolontariacie i dzikich zwierzętach.

PIKNIK NAUKOWY

3 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym. Zdjęcia z wycieczki

REGULAMIN KONKURSU "Z BIEGIEM WISŁY..."

I.  Organizator

Organizatorem konkursu jest biblioteka przy Szkole Podstawowej nr 185 im. UNICEF w Warszawie.

II. Adresat konkursu

Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkoły.

Uczniowie z klas I-III zgłaszają prace wspólnie z rodzicami.

III. Cel konkursu

1. Rozwijanie zainteresowań i ciekawości poznawczej.

2. Promowanie twórczego spędzania czasu z rodziną.

3. Kształcenie wrażliwości na piękno krajobrazu.

4.Poznawanie przyrody i historii  ojczystej .

IV. Tematyka konkursu

1. Głównym tematem konkursu jest Wisła.

2. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie nadwiślańskich krajobrazów z różnych terenów, przez które przepływa Wisła ( od źródeł do ujścia)

2. Fotografia może uwzględniać takie elementy krajobrazu  jak zwierzęta,  zabytki architektury, mosty, jednostki pływające itp.

V. Warunki uczestnictwa

1. Każdy uczeń może dostarczyć dowolną liczbę zdjęć w formacie 15 x 20 cm

2. Fotografie powinny być opatrzone wizytówką z danymi autora ( imię , nazwisko, klasa) oraz podpisem, jakie miejsce, okolicę lub miejscowość przedstawiają .

3. Ze względów organizacyjnych nie przyjmujemy plików dostarczonych na nośnikach pamięci.

4. Termin składania prac konkursowych upływa w dniu 10.10.2017

5. Zgłoszenie zdjęć na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia.

VI. Zasady i kryteria oceny prac

1. Podstawowym kryterium jest zgodność z tematem oraz walory poznawcze i estetyczne fotografii.

2. Fotografie oceniać będzie komisja składająca się z organizatorów oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

VII. Dodatkowe informacje

1. Konkurs zostaje zapowiedziany  przed wakacjami, podczas ostatnich zebrań klasowych z rodzicami.

2 Informacje związane z konkursem ( regulamin) zostają zamieszczone na stronie internetowej szkoły, tablicach Samorządu Szkolnego oraz w bibliotece .

SIENKIEWICZ

Z okazji Światowego Dnia Książki  przypadającego 23 kwietnia zapraszamy do biblioteki na wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi. Zdjęcia z wystawy

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W poniedziałek 20 marca w naszej szkole została zorganizowana aukcja, która zakończyła projekt UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Wszystkim, którzy przygotowali lalki i wzięli udział w aukcji serdecznie dziękujemy. Zdjęcia z aukcji

NIEZWYKŁE OBLICZA KSIĄŻKI

reportaz_z_warsztatow.pdf

ZAGADKI NIE TYLKO LITERACKIE - zakończenie pierwszej edycji konkursu

Przed feriami świątecznymi zakończyliśmy pierwszą edycję konkursu „Zagadki nie tylko literackie”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas młodszych i starszych. Konkursowe zagadki były zróżnicowane.

W klasach młodszych najlepszy wynik uzyskali, odgadując prawidłowo wszystkie zagadki:

Zuzia Olszewska kl. IIIe

Michał Melak kl. IIIb

Alek Sasin kl. IIc

W klasach starszych najlepszy wynik otrzymali:

Maja Olszewska kl. VIb

Maja Kisiel kl. IVa odgadując prawidłowo 10 zagadek

Stefan Kryczka kl. VId

Michał Mierzejewski kl. IVb odgadując prawidłowo 7 zagadek

Nasi zwycięzcy otrzymają nagrody, a wszystkich czytelników zachęcamy do udziału w drugiej edycji konkursu po feriach zimowych.

Z KSIĄŻKĄ W KIESZENI

W sobotę 10 grudnia w Bibliotece Publicznej w Aninie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Z książką w kieszeni”. To trudny konkurs, w którym trzeba było zaprezentować umiejętności literackie, ilustratorskie i wydawnicze jednocześnie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Katarzyna Libera z kl. Vc za książkę „Jesienna tajemnica”. Wyróżnienie  otrzymali – Szymon Credo z kl. VIa za pracę „Łowca kart” i Julia Turczyńska z kl. VIb za książkę zatytułowaną „Sabina”.

Podczas uroczystości została zakończona akcja DZIECKO W POTRZEBIE – przedświąteczna zbiórka darów dla dzieci z warszawskiego Domu Dziecka nr 15 im. ks. Baudouina oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 109. Dziękujemy bardzo Pani Małgorzacie Denuszek - wychowawczyni klasy IIIB oraz jej uczniom za zaangażowanie w zbiórkę. Wszystkie dary zostały przekazane przedstawicielom domu dziecka i zespołu szkół specjalnych. Zdjęcia z zakończenia konkursu

ŚWIĄTECZNE KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE

Kolejny listopadowy spacer po Warszawie przybliżył nam zabytki Krakowskiego Przedmieścia. Zdjęcia z wycieczki

LISTOPADOWE ŁAZIENKI